29 Nisan 2009 Çarşamba

Dişleri beyazlatmak için ne yapmalı

0 yorum
Dişteki lekeler, sararmalar diş beyazlatma sayesinde çözüme kavuşuyor, bu yöntem isterseniz evde de son derece kolay bir şekilde uygulanabiliyor KİŞİNİN yüz ifadesini yansıtmada önemli bir rolü bulunan dişler, gerek şekillerinde, gerekse renklerindeki bozukluk dolayısıyla kişiye toplum içinde bazı sıkıntılar yaşatabiliyor. Hatta dişlerdeki bu sorunlar kişide psikolojik bozukluklara kadar varan problemlere neden olabiliyor. Ancak günümüzde Diş Hekimliğinde kullanılan estetik maddeler sayesinde pek çok renk, şekil, konum bozuklukları kolaylıkla çözümlenebiliyor. Halk arasında diş beyazlatma olarak bilinen bleaching yöntemi ile gerçek renklerini kaybetmiş ve lekelenmiş dişler bembeyaz bir görünüme kavuşturulabiliyor. Diş Hekimi Altuğ Serçe diş beyazlatma yöntemi ile ilgili şu bilgileri verdi:

EVDE DE YAPILIR MI?

İKİ değişik beyazlatma yöntemi vardır. Bunlardan ilki hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir. İkinci yöntem ise klinikte bir hekim tarafından yapılan beyazlatmadır. Evde uygulanan diş beyazlatma yönteminde hekim öncelikle ağızdan ölçü alıp, dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıpları hazırlar. kadinca.net

Sizin için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6-8 saat takarsınız. Bu uygulamanın tercihen uykuda gerçekleştirilmesi daha uygundur. Ortalama olarak 1-4 hafta içinde bembeyaz dişlere kavuşulur. Klinikte bir hekim tarafından yapılan beyazlatma yönteminde ise ağartıcı ilaç, deneyimi olan bir hekim tarafından diş üzerine yerleştirilir. Dişin üzerine beyaz renkli ışık kaynağı belli bir süre tutulur. Sonuç hemen gözlenir.

AĞRI OLUR MU?

KİŞİ eğer beyazlatma işlemini evde kendisi yapıyorsa, lastik kalıp ağzında iken sigara içmemesi gerekir. Diş beyazlatma uygulaması yapılan kişilerin %10'undan azı uygulama sonrası hafif bir sızlama veya hassasiyet hissedebilir. Bu da daha çok dişlerinde hafif aşınma ve çatlak olan kişilerde olur. Aşınmalar fazla ise o bölgelerin dolgu ile kapatılması gerekebilir. Hassasiyet olursa ağrı kesici ile giderilir. Uygulamadan 24 saat sonraya kadar sıcak/soğuk içecek ve gıdalardan kaçınmak gerekir.kadinca.net

Dişler zarar görür mü?

Hemen hemen herkes bleaching yaptırabileceği gibi, tedavinin etkili olamayacağı bazı durumlar da vardır. Diş hekiminiz tam bir ağız içi kontrol ve teşhisi ile dişlerin bu işlem için uygun olup olmadığını belirleyecektir. Dişleriniz sağlıklıysa daha beyaz ve doğal gülümseme için ideal bir çözümdür.

KISA SüREDE YAPILIR

Beyazlatma işlemi zor bir uygulama değildir. Ağız sağlığı teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde dişleriniz çok kısa bir sürede, güvenli ve etkin olarak beyazlatılabilmektedir. Ayrıca diş beyazlatma güvenli bir uygulamadır. Yapılan araştırmalara göre, dişlerin beyazlatılması diş hekiminizin gözetimi altında yapılırsa son derece güvenlidir.

Adet gecikmesinin nedenleri nelerdir

0 yorum
Genellikle 28-30 günde bir adet görülür. Bazı kadınlarda bu düzen 1 hafta önce veya 1 hafta geç olarak görülür ki bu da normal sayılır. Normal insan hayatında yaşanılan stresler, sıkıntılar, ani kilo değişiklikleri, spor, üzüntüler gibi pek çok faktör adet düzenini etkileyebilir. Adet kanaması neden olur? Üreme çağında bir kadının yumurtalıkları her ay bir yumurta üretir. Eğer kadın o ay gebe kalmazsa (ki bu yaklaşık geçen adetin birinci gününden itibaren 14.-16. günler civarıdır) gebeliğe hazırlanmış rahim içi zarı adet kanaması olarak dışarı dökülür. Bu dökülme kanaması 4-5 gün sürer ve adet kanaması olarak adlandırılır. Adet düzensizliği nedir? Her kadının yaşamı boyunca zaman zaman adet kanamalarındadüzensizlikler olabilir. Adet düzensizliği diyebilmek için bu durumun yineleyici nitelikte olması gerekir. Aşağıdaki durumlarda adet düzensizliğinden söz edilebilir. Adet düzensizliği adet kanamasının ritminin, miktarının ya da her ikisinin birden bozulmasıdır.

Adet düzensizliğinin nedeninin belirlenmesinde kanamaların miktarı önemlimidir?
Adet düzensizliğinin nedeninin belirlenmesinde kanamanın miktarı da büyük önem taşıyor. Adetlerin hiçbir düzeni yoksa, sürekli kanıyor veya uzun süre hiç kanamıyorsa bu durumu düzensizlik olarak değerlendirmek gerekmektedir. Miktar olarak çok az veya aşırıysa bu da bir düzensizliktir. Kanamanın çok olması 7 günden uzun süren ve gün içinde aşırı pet değişimine sebep olan, parçalar içeren adetleri kapsar. Bu tip kanamalar genellikle hastalarda kansızlığa da sebep olur. Az adet kanaması 1 gün süren ve pet değiştirmeye bile gerek bırakmayan kanamalardır. Hormonal nedenlerle olabileceği gibi enfeksiyona bağlı da olabilir. Kürtaj veya bazen sezaryen ameliyatı sonrası da ortaya çıkabilir.k
Ne zaman doktora başvurmalıyım?
- Adetler 9 yaşından önce başlamışsa,

- 16 yaşına kadar meme gelişimi, tüylenme, vücut şeklinin değişmesi gibi, ikincil seks karakterleri denilen değişiklikler başlamamış ve henüz adet görülmemiş ise,

- Adet kanamaları 21 günden daha sık, 35 günden daha uzun aralıklarla oluyorsa,

- Adet kanamaları 7 günden uzun 1 günden kısa sürüyorsa,

- İki adet arasında kanamalar, lekelenmeler oluyorsa,
adinca.net

Saçların hızlı uzaması için ne yapmalı

0 yorum
Hanımlar bazı dönemlerde, farkılı nedenlerle saçlarında değişiklik yapmayı severler. Kimi zaman çok mutludurlar, tatile veya bir davete gideceklerdir ve saçlarının mutlaka iyi şekillendirilmesi gerekir. Kimi zaman da mutsuz, sinirli ve sıkıntılıdırlar ki o anlarda saçların kısa kesilmesi gerekir. Saçların son durumu ne olursa olsun uzun olması pek çok kadın için çok önemlidir. İşte saçların çabuk uzaması için iki değişik formül: 1) Aktardan 10 gr. entele otu alıyorsunuz. 2 bardak sirke ile 2 bardak suyun içine katıp kaynatıyorsunuz. Suyun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatmaya devam ediyorsunuz ve soğumasını bekliyorsunuz. Saç diplerinize masaj yaparak sürüyor ve 1-2 saat bekleterek yıkıyorsunuz, 2) Öncelikle saçlarınız yıkıyorsunuz. 5-10 gr. entele otunu cezvenin dörtte üçünü suyla doldurup, suyunun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatıyorsunuz ve tohumlarını süzüyorsunuz. Ilınmasını bekleyerek küçük cam şişede almış olduğunuz badem yapını ve küçük cam tüpteki bepanthene'i suya katıp karıştırıyorsunuz. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürüyorsunuz ve bir naylon poşeti başınıza bağlayıp 10-15 dakika fön makinesi ile kurutuyorsunuz. Bir süre bekletip, naylonu çıkardıktan sonra saçlarınızı tekrar yıkıyorsunuz.

Fazla uğraş istemeyen basit karışımları denemekte fayda var. Belki saçlar 1cm yerine 5 cm uzarlar.

Zayıflamak için ne yapmak gerekir

0 yorum
Fazla kilolarınızdan bıkıp, şişmanlıkla mücadele etmek istiyorsanız önerilerimizi dikkate alın. * Boyunuza uygun ağırlığı hedefleyin. * Kilolu ve şişmansanız, önce ağırlık artışını önleyin. Daha sonra ağırlık kaybetmeyi hedefleyin. * Az yağ eklenmiş sebze, yağsız beyaz et, kurubaklagiller, yağı azaltılmış süt-yoğurt, meyve ve tam tahılları tüketerek, sağlıklı beslenin. * Diyetisyeninizin önerdiği miktarlara uyun. * Düzenli fiziksel aktivite yapın. * Aldığınız enerji ile tükettiğiniz enerji miktarını dengeleyin. * Günde en az üç öğün düzenli yemek yiyin, öğün atlamayın, öğün atlamanız bir sonraki öğünde daha fazla yemenize ve böylece daha fazla enerji almanıza neden olur. Öğünlerde enerjisi yüksek hamur işleri, tatlılar, yağlı çerezler davranışlarınızın önemli olduğunu unutmayın.yememeye çalışın.

* Kullandığınız yağ ve tuz miktarına dikkat edin.

* Bol su için.

* Vücut ağırlığınızı korumada

* Gerektiğinde uzmanlardan davranış değiştirme tedavisi desteği sağlayın.

28 Nisan 2009 Salı

NuSlank X-Tra Gel - Zayıflama Jeli

0 yorum
http://www.zayiflamajelisiparis.com/resim/4578_kucukjel.pngAraştırmalara göre kadınların % 85 - % 98?inde belirli ölçüde selülit ve bölgesel yağlanma olduğunu göstermektedir. Dolaşım ve hormonal bozukluklar, çevresel faktörler,X-TRA GEL sağlıksız beslenme sonucu meydana gelen selülitler ve bölgesel yağlanmalar ciltte pütürlü, sertleşmiş ve muntazam olmayan "portakal kabuğu" şeklinde istenmeyen bir görüntüye sebep olur.

NuSlank X-Tra Gel, formülündeki guarana ve diğer bitkisel polifenollerin etkisi ile vücutta bölgesel olarak yağ birikimi görünümünü azaltmaya, bu bölgeleri sıkılaştırmaya, bölgesel incelmeye yardımcı olur ve vücutta selülit görüntüsünü azaltmaya yardımcı bir üründür.

Deri altı yağ hücrelerinin gereğinden fazla miktarda büyüyerek; kan ve lenfatik dolaşım üzerine baskı yapması sonucunda; dolaşımın bozukluğu meydana gelir. Bozulan dolaşım, deri altı dokularında sıvı birikimine ve bağ dokuların yeteri derecede beslenememesine yol açar. Bu da deride selülit görünümüne neden olur.
Selülit görünümü, genetik faktörlere, hormonal düzensizliklere, yanlış beslenmeye, aşırı strese, hareketsizliğe ve yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkar. NuSlank X-Tra Gel, deri yüzeyinde belirmiş portakal kabuğu görünümünün azaltılmasına, selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.

Bölgesel yağlanma ise, vücudumuzdaki bazı bölgelerin daha fazla yağlanması, bu bölgelerde yağ hücrelerinin sayısı ve hücre büyüklüğünün fazla olmasıdır. Kadınlarda bölgesel yağlanma genellikle karın, bel, basen, kalçalar, iç uyluk, dış uyluk, diz içi,üst kolda meydana gelir. NuSlank X-Tra Gel, bölgesel incelmeye yardımcı olarak, göbek , bel, basen bölgelerinizdeki yağlanmalardan kurtulmanıza yardımcı olur.

NuSlank X-Tra Gel,

» Hollanda"da üretilip Türkiye"de satışa sunulmuştur. Formülündeki maddelerin etkileri ile vücutta bölgesel olarak yağ birikimi görünümünü azaltmaya, bu bölgeleri sıkılaştırmaya, bölgesel incelmeye destek olur ve vücutta selülit görüntüsünü azaltmada yardımcı bir üründür.
» X-Tra Gel doğal içeriğiyle belli bölgelerdeki yağ birikimi ve selülit görünümünün azaltılmasında etkindir.
» Siz uyurken, tatildeyken ya da çalışırken, gösterdiği etki sayesinde incelme ve sıkılaşma tüm gün boyunca devam eder.

Doğum Lekeleri

0 yorum
Doğum Lekeleri ve Yeni Doğan Deri Bozuklukları


MİLİA

- Yeni doğmuş bebeğin yüzünde bulunan, sivilceye benzeyen küçük beyaz yumru ya da kistlere denir.

- Kıl foliküllerinde oluşan yüzeysel deri kistleridir.

- Alında,burun ve yanaklarda 1 mm çapında beyaz şekilde görülürler.

- Birkaç hafta içinde kendiliklerinden düzelirler.

Miliaria (Ter Retansiyon Sendromu)

- Ter kanallarının mekanik tıkanması sonucu geçici , toplu iğne başı büyüklüğünde kabarcıklardır.

- Genellikle sıcak ve nemli çevre koşullarında oluşur.

- Daha çok kıvrım yerlerinde görülür.

- Çocuğu serin yerde tutmalı ve banyo uygulanmalıdır.

Zararsızdırlar ve tedavi ile kendiliğinden yok olurlar.

Yeni doğanın Toksik Eritemi (Erytema Neonatarum)

Belirtiler

Kırmızı bir yüzey üzerinde kendini beyaz sivilceler ya da kabarcıklarla belli eden bir döküntü. 5-6 mm çapında ortaları pire ısırığına benzer sarımsı beyaz lezyonlardır.

Nedeni bilinmemektedir.

Özellikle doğumdan sonra ikinci günde görülürler. 1-2 haftada kendiliğinden kaybolur.

Normal zamanında doğmuş bebeklerde takriben yüzde 50’si (premetüre bebeklerde daha az) doğumdan 1 ila 3 gün sonra toksik eritem geliştirirler. Genellikle yüzde , karın bölgesinde ve kol ve bacaklarda meydana gelir ve pire ısırığını andırır.

Döküntüleri zararsızdır ve hiçbir tedavi gerektirmez , genellikle birkaç gün içinde geçer.

Yeni Doğan Aknesi (sivilce)

- Anneden geçen hormon etkisine bağlı, daha çok yanaklar, çene ve alında görülen bir akne vulgaris tablosudur.

- Daha çok erkek çocuklarda rastlanılır.

- Kısa sürede iyileşir. Genellikle tedavi gerektirmez.

- Uzun süre devam eden vakalarda lokal tedavi uygulanabilir. Kortikosteroid içeren deri merhemleri yeni doğanlarda kullanılmamalıdır.

Moğol Lekeleri (Mongol Lekeleri)

Yeni doğanda mavi ile açık gri arasında çürüğü andıran kenarları belirgin moğol lekeleri bebeğin poposunda veya sırtında bazen de bacaklarda ve omuzlarda görülürler.

Siyah, doğulu veya hint kökenli 10 çocuktan 9’unda bu lekeler vardır.

Yanlış tanımlanan bu lekeler , ataları Akdenizli olan bebeklerde de epeyi yaygındır. Fakat sarı saçlı , mavi gözlü çocuklarda ender görülür.

Çoğu doğumda görüldüğü ve ilk yıl içinde ortadan kalktığı halde bazen sonrasında ve hatta erişkinlikte bile görülmeye devam eder.


Damar Benleri (hemanjiyomlar)


SALMON LEKELERİ (Somon Renkli Leke , Nevüs Simplex, Leylek Isırığı, Maküler Hemanjiyoma)

Yeni doğmuş normal bebeklerin yüzde 30 ile 50’sinde görülen küçük , açık pembe ve düz beneklidir.

Daha çok göz kapaklarında, alında , üst dudakta , kaşlar arasındaki alanda ve boynun arka tarafında ortaya çıkan salmon lekeleri , ağlama nöbetleri ve ısı değişikliği zamanlarında daha belirgin olur. Fakat en çok ensede görülürler. Bu yüzden leylek ısırığı adını alırlar.

Nevüsler genel anlamda kan damarları ve lenf damarlarından kökenini alan renkli, leke şeklinde veya kabarık lezyonlardır. Kan damarlarının (kılcal damarlar) toplanmasından meydana gelmiştirler.

Yaşamın ilk iki yılında gittikçe silikleşirler ve çocuk kendini zorladığı veya bağırdığı zamanlar dışında belirgin değillerdir.

Yüzdeki lezyonların % 95’ i tamamen ortadan kaybolduğundan bu doğum izleri estetik açısından daha az endişe doğururlar.

Fakat boynun arka tarafındakiler kalmaya devam eder, fakat bebeğin saçları uzadıkça görünmez olur.

Çilek Renkli Hemanjiyom

Çok yaygın olarak ,her on bebekten birinde hemanjiyom görülebilir.

Kızlarda daha çok rastlanır ; doğumda nadiren vardır. Daha çok iki aylık olana kadar ortaya çıkar.

İyi huylu (kanserojen olmayan) ve yeni oluşmuş kan damarlarının meydana getirdiği tümörlerdir.

Çilek hemanjiyomu genellikle yüzde , saçlı kafa derisinde, sırtta ya da göğüste oluşmakla birlikte vücudun her yerinde ortaya çıkabilir.

Karakteristik olarak kırmızı, çıkıntılı, keskin sınırlı yaralardır.

Yumuşak , çıkıntılı , çilek renginde doğum izi bir çil kadar küçük veya avuç içi kadar büyük olabilir

SHEIDA LEKE KREMİ

0 yorum
C Vitamini, E Vitamini, Meyan KöküGüneş, ilaç kullanımı, hamilelik ve yaşlılığın neden olduğu cilt yüzeyinde oluşmuş, kahverengi pigment lekelerinin tedavisi için üretilmiştir. Leke tedavisine ihtiyaç duyan ve leke endişesi taşıyan her cilt ve her yaş grubu için uygundur.Ürün klinik olarak test edilmiş, güvenilirliği kanıtlanmış hipoalerjenik bir formüle sahiptir. İçerdiği vitaminler ve bitki özleri ile güçlendirilmiştir. Eller üzerinde oluşmuş lekeler için uygundur. Tedavinin başarısı için ürünün düzenli kullanımı şarttır. Tedavi cildi güneşin etkilerinden koruyabilecek olan bir ürünle desteklenmelidir.Meyan kökü, E vitamini ve C vitamini içerir. Meyan kökü C vitamini ile birleştiğinde renk açıcı olarak etki eder.Kullanımı: Bir miktar ürünü temiz cilde sabah, akşam parmak uçlarıyla masaj yaparak yedirin. İlaç kullanımı ve yaşlılık lekelerinin tedavisinde bir yıl boyunca iki seanslık tedavi önerilir.

Biojavu - Leke Kremi

0 yorum
Uzun senelerdir inci gökyüzündeki, ayı sembolize eder. Tinsellik, büyü ve dişilik; bütün bunlar Ebedi Güzellik fikrini uyandırır. Bir parça saf sedef veya bir kum taneciği bir istiridyenin kalbinde buluştuğunda, yıllarca, güzel bir inci oluşumuna yol açan, sedef tabakalarını yaratacak hücrelerin aktivitesini başlatır.

Bu muhteşem hücresel yeniden doğuştan BİOJAVU , bir kez daha cildin kendi "gençlik kaynağını" bulmasına yardımcı olan, muhteşem ürün olan leke karşıtı bakımı La Perla serisini yarattı.

Duyular için bir lüks. BİOJAVU her detayı dikkatle tasarlanmış bir bakımdır. İnanılmaz yumuşak ve eriyen yapısıyla muhteşem kokusu tüm bedeni ve yüzü sarar. Günlük cilt bakımında eşsiz duygular yaratan incilerin kucaklayışı.Doğa ve teknoloji. Cildin doğal foksiyonlarını yeniden canlandırmaya yarayan biojavu, bu mucizeyi geçirmesine olanak veren BİOJAVU bakımının yaratılmasını sağlayan üç vazgeçilmez gücün birlikteliği. Bu birlikteliği sağlayan bileşenler; Alpha Arbutin, MUCİZEVİ İnci Tozu ve E&C Vitamin Kompleksi;dir. Cilde inanılmaz güzel ve genç bir görünüm kazandıran yoğun hücresel üretimi destekleyen, Leke karşıtı bakım kremi.

Sağlık Bakanlığının 31.07.2008 tarih ve 315 sayılı bildirimi ile üretilmiştir.

Ender Saraç Diyet Listesi

0 yorum
Yataktan kalkın
sabah 06.30'da uyanılacak (Erken uyanmak metabolizmayı canlı tutar ve uykuda geçen sürenin azalması harcağımız kalori miktarını artırır)

Kalkar kalkmaz:Bir bardak ılık, yarım tatlı kaşığı ballı, 8-10 damla limonlu su içilecek ve yarım saatlik tempolu bir yürüyüşle ter atılacak.

Kahvaltı :Yürüyüşten sonra bir orta boy salatalık, bir adet
kabuklarıyla beraber yeşil elma yenecek.
* Saat 11.00 civarı, iki parmak dil peyniri yenmeli.

Öğle yemeği
Bir avuç büyüklüğünde tavuk ızgara, küçük bir demet taze nane, dereotu, roka, 2 hafif acı sivri biber yenecek. Salataya 10-15 damla limon damlatılacak, 1 çay kaşığı zeytinyağı konulacak.

* Öğle yemeğinden bir saat sonra bir küçük şişe maden sodası içilecek.

* 2,5 saat sonra diri ve sert şeftali ile kayısı yenilecek.

* Akşam üstü bir bardak light ayran içilecek. İki çorba kaşığı light yoğurt, çok çok az tuz ve bir bardak ılık su içilecek.

Akşam yemeği
Akşam yemeğinde üç adet haşlanmuş kabak, iki adet hafif acı sivri biber, üzerine sos olarak iki tatlı kaşığı light yoğurt, üç-dört adet taze soğan ve bir dilim kızarmış kepek ekmeği yenecek.

Gece
Gece, iki adet ceviz içi, 15-20 adet tuzsuz leblebi ve bir avuç vişne yenecek.

İkinci gün

Yataktan kalkın
Sabah 6.30-7.00 gibi kalkılacak.

Kalkar kalkmaz
Ballı, limonlu su içildikten sonra en az 1 saat hafif tempolu ter atılacak şekilde yürüyüş yapılacak. Yürüyüşten sonra masaj yapılacak.

Kahvaltı
Kahvaltıda iki adet ceviz içi, üç adet diri kayısı ve dört adet az tuzlu zeytin yenilecek.

* İki-üç saat sonra, bir bardak light süt içilecek.

Öğle yemeği
* 100 gram light ton balıklı semizotu salatası yenilecek. Semizotunu saplarıyla birlikte doğrayın,

* İki üç saat sonra bir adet kabuklarıyla beraber yeşil elma ve bir avuç vişne yenilecek,

* İki saat sonra iki parmak dil peyniri yenilecek.

Akşam yemeği
Akşam yemeğinde, bir porsiyon bol sarımsaklı, soğanlı ve hafif sivri biberli taze fasulye kavurması yenilecek. Yanında, iki adet kepekli bisküvi.

Gece

10-15 leblebi ve iki-üç adet diri kayısı.

Dr. Ender Saraç'tan beslenme önerileri

0 yorum
Florya Corner Sağlık kulübü tarafından düzenlenen söyleşiye katılan Sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı Dr. Ender Saraç; spor yapan kişiler için çok önemli pratik bilgiler verdi.

Dr. Ender Saraç, düzenli spor yapmanın mutluluk hormonunu arttırdığını ve spor yapan insanların hayata daha büyük bir şevkle sarıldıklarını söyledi. Saraç, sadece spor yapmanın sağlık açısından yeterli olmayacağını doğru beslenmenin de çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Saraç; balık ve tavuğun, kırmızı ete göre çok daha fazla tüketilmesini tavsiye ettiğini ve haftada 3 günden fazla kırmızı et tüketen kadınların; bu hayvanların suni beslenmelerinden ve daha kaslı olmaları için verilen testesteron sebebiyle bol miktarda erkeklik hormonu bilmeden aldıklarının altını çizdi.

Ender Saraç; balık ve tavuğun daha çok tüketilmesini tavsiye ederken özellikle yüksek kollestrol barındıran derilerinin yenmemesi gerektiğini vurguladı. Saraç konuşmasına şöyle devam etti:

“Küçük balıkları kılçıklarıyla beraber yemeğe özen gösterelim. Balığın kılçığında kalsiyum ve iyot var. Ayrıca balığın yağında yer alan Omega 3 vitamini de vücuda çok yararlı. Hamsi’de yüksek miktarda Omega 3 var. Tabi balık tüketirken kızartma yapmamaya dikkat edelim.

Ben kırmızı etin hiç tüketilmemesi gerektiğini söylemiyorum. Vücudun demir ihtiyacını kırmızı et sağlar. Ama yine de haftada 1 -2 kezi geçmemeli. Eti ızgara olarak büftek,bonfile ve köfte olarak tüketebilirsiniz. İşlenmiş hali olan sucuk, sosis ve salamdan olabildiğince uzak duralım.

Yoğun spor aktivitesinde bulunan kişilere de 3 yumurtanın beyazı ve 1 sarısı ile, yağsız peynirle yapılacak menemeni tavsiye ediyorum. İçine bol miktarda maydanoz ve biber de koyabilirsiniz.

Spor yapanlar bol miktarda B ve C vitamini de tüketmeyi ihmal etmesinler. Bu vitaminleri işlenmemiş tahıldan, yumurtanın sarısından, kividen, turunçgillerden ve tüm yeşil çiğ bitkilerden alabilirler.

Özellikle tereyağ ve kabuklu deniz hayvanları kesinlikle tüketmeyelim. Unutmayalım ki dedelerimizden dinlediğimiz tereyağ kullanımına dönük sözler günümüz şartları ile çelişiyor. Çünkü tereyağ; eskiden gürültü, stres, çevre kirliliği olmadan doğal bir hayatta tüketiliyordu. Günümüzde ise bambaşka bir hayat var.”

Dr. Ender SARAÇ'tan EKSPRES Diyet...

0 yorum
Ayurveda Uzmanı Dr. Ender SARAÇ'tan Ekspres Son Dakika Diyeti


Birinci gün

Yataktan kalkın
Sabah 06.30'da uyanılacak (Erken uyanmak metabolizmayı canlı tutar ve uykuda geçen sürenin azalması harcadığımız kalori miktarını artırır).

Kalkar kalkmaz
Bir bardak ılık, yarım tatlı kaşığı ballı, 8-10 damla limonlu su içilecek ve yarım saatlik tempolu bir yürüyüşle ter atılacak.

Kahvaltı
Yürüyüşten sonra bir orta boy salatalık, bir adet kabuklarıyla beraber yeşil elma yenecek.
* Saat 11.00 civarı, iki parmak dil peyniri yenmeli.

Öğle yemeği
Bir avuç büyüklüğünde tavuk ızgara, küçük bir demet taze nane, dereotu, roka, 2 hafif acı sivri biber yenecek. Salataya 10-15 damla limon damlatılacak, 1 çay kaşığı zeytinyağı konulacak.
* Öğle yemeğinden bir saat sonra bir küçük şişe maden sodası içilecek.
* 2,5 saat sonra diri ve sert şeftali ile kayısı yenilecek.
* Akşam üstü bir bardak light ayran içilecek. İki çorba kaşığı light yoğurt, çok az tuz ve bir bardak ılık su içilecek.

Akşam yemeği
Akşam yemeğinde üç adet haşlanmış kabak, iki adet hafif acı sivri biber, üzerine sos olarak iki tatlı kaşığı light yoğurt, üç-dört adet taze soğan ve bir dilim kızarmış kepek ekmeği yenecek.

Gece
Gece, iki adet ceviz içi, 15-20 adet tuzsuz leblebi ve bir avuç vişne yenecek.İkinci gün

Yataktan kalkın
Sabah 06.30-07.00 gibi kalkılacak.

Kalkar kalkmaz
Ballı, limonlu su içildikten sonra en az 1 saat hafif tempolu ter atılacak şekilde yürüyüş yapılacak. Yürüyüşten sonra masaj yapılacak.

Kahvaltı
Kahvaltıda iki adet ceviz içi, üç adet diri kayısı ve dört adet az tuzlu zeytin yenilecek.
* İki-üç saat sonra, bir bardak light süt içilecek.

Öğle yemeği
* 100 gram light ton balıklı semizotu salatası yenilecek. Semizotunu saplarıyla birlikte doğrayın,
* İki üç saat sonra bir adet kabuklarıyla beraber yeşil elma ve bir avuç vişne yenilecek,
* İki saat sonra iki parmak dil peyniri yenilecek.

Akşam yemeği
Akşam yemeğinde, bir porsiyon bol sarımsaklı, soğanlı ve hafif sivri biberli taze fasulye kavurması yenilecek. Yanında, iki adet kepekli bisküvi.

Gece
10-15 leblebi ve iki-üç adet diri kayısı.

Ender Saraç: Haftada 3-4 tane yumurta yiyin

0 yorum
Aile hekimliği uzmanı Ender Saraç, yumurtadaki demirden yararlanmak için, yanında domates, maydanoz veya narenciye gibi C vitamini içeren besinler tüketmek gerektiğini söyledi. Saraç, haftada en az 3-4 tane yumurta yemeyi tavsiye etti.

ANKARA - Yumurtanın beyazında yağ olmadığını belirten Ender Saraç, “Sarısında ise yüzde 30 yağ var, ama bunun büyük bölümü doymuş yağ. Yumurtanın sarısından da korkmayın” dedi. Türkiye’de ilk kez kutlanan Dünya Yumurta Günü etkinlikleri kapsamında Yumurta Üreticileri Merkez Birliği (YUM-BİR) tarafından düzenlenen toplantıda “yumurtanın besleyici değeri” hakkında bilgi veren Saraç, insanın en önemli hazinesinin beden ve ruh sağlığı olduğuna dikkati çekti

Slim Cream

0 yorum


Slim Cream, %100 doğal ve %100 bitki ihtiva eden bir kremdir. Dünyada sadece Afrika'da varolan, sıcak ortamda büyüyen ve kendi kendine yetişen, Hoodia kaktüsünün %100 özünden elde edilmiştir. Hoodia Gordonii'nin içeriğindeki steroidal glikozitlerin, merkezi sinir sistemi ve özellikle de vücudun açlık hissinin dengelendiği hipotalamusa etkisi üzerinde birçok çalışma bulunmaktadır. Soya lesitini, damarlarda birikmiş olan kolesterol plaketçiklerini küçük parçacıklara bölmeye, böylece damar çeperindeki yağlanmaları önlemeye yardımcı olur. Kanın vücutta daha rahat dolaşmasını sağlayarak plaketçiklerden ötürü oluşabilecek damar tıkanıklıkları riskini azaltır. Ayrıca beyin fonksiyonlarının sağlıklı ve doğru çalışmasına yardımcı olduğu gibi, thiamin'in (B1 vitamini) karaciğerde ve A vitamininin bağırsaklarda emiliminde de etkilidir. Kesinlikle kimyevi ve yabancı katkı maddesi ihtiva etmez. Bu yüzden arzu ettiğiniz zaman günde 1 tüp kullanabilirsiniz.

5in1 İçeriğindeki Bitkiler ve Özellikleri

0 yorum

Guarana: Kafein deposudur. Kafeinin insanlar üzerindeki termojenik tetikleyici etkisi yaygın olarak bilinmektedir. Zayıflamaya yardımcı diğer bir etkisi de iştahı azaltmasıdır. Ayrıca vücuttaki yağ oranını azaltmada etkilidir. Zihinsel gücü ve algılama-odaklanma performansını arttırıcı özelliklere sahiptir.
Garcinia Cambogia: Yapılan klinik testlerde Garcinia Cambogia kullanımı ile kısa sürede %5,4 kilo kaybı ve vücut kütle endeksinde %5,2 azalma görülmüştür. İçeriğindeki Hidroksi Sitrik Asit ile iştahı azaltmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra yağ oksidasyonunu arttırır, kandaki lipid seviyesini geliştirir, kilo vermeye yardımcı olur.

Capsaicin: Bibere acı olma vasfını veren maddedir. Özellikle güney Amerika bölgesinde yetişen özel bir biber türünden elde edilen Capsaicin inanılmaz bir termojenik yağ yakıcı ve zayıflatıcıdır. Zira vücudun yağ tutma kapasitesini azaltır, yağ yakma kapasitesini arttırır. Aynı zamanda metabolizmanızı hızlandıran müthiş bir yağ yakıcıdır. Capsaicin’in bu etkileri nasıl sağladığı konusunda hala Avrupa ve Amerika üniversitelerinde araştırmalar yapılmaktadır.

Citrus Aurantium: Yapılan klinik çalışmalarda insulin rezistansını geliştirdiği görülmüş ve zayıflama sürecindeki kişilerin diyetlerine ilave edilmesi tavsiye edilmiştir. Yemek sonrası ani insulin artışları azaltıldığında, vücudun gıdaları daha etkili biçimde kullanmasına ve daha az miktarda yağın vücutta stoklanmasına yardımcı olmaktadır. Termojenik yağ yakıcılar arasında ilk 3’te kabul edilen bitkilerden birisidir.

Yeşil Çay: Katechin türevleri ve yüksek seviyede polifenolik bileşenler içerir. İçeriğindeki katechinler termojenik etkiye ve yağ oksidasyonuna yol açar. Yeşil çayın vücudun sabit enerji harcama düzeyini arttırdığı ve yağ oksidasyonunu sağladığı klinik testlerde tespit edilmiştir. Yeşil Çay ayrıca içeriğindeki kafein ile termojenik etkiyi sağlamaktadır. Yeşil çay, vücuttaki fazla kiloyu ve vücut yağlarını azaltıcı etkiye sahiptir. En önemli özelliklerinden birisi de verilen kiloların geri alınmasını engellemesidir.

Lotus Yaprağı: İçeriğinde alkoloid, saponin, fenolikler bulunmaktadır. Yüksek seviyede antioksidan etkisi vardır. Yapılan araştırmalar ayrıca lotus yapraklarının damarları genişletip tansiyonu düşürdüğünü ispatlamıştır. Fazla kiloları gidererek sindirim sistemini düzenler.
Cassia Angustofolia: Ekstresi yüksek etkiye sahiptir ve iyi tolare edilir. Kabızlık ve yavaş bağırsak transit sürelerine bağlı sorunlarda kullanımı tavsiye edilmiştir.

Phaseolus Vulgaris: Karbonhidrat sindiriminin engellenmesine, dolayısı ile karbonhidrat ağırlıklı besin tüketenlerde kilo kaybına yardımcı olmaktadır. Phaseolus Vulgaris Ekstresi ile diyetlerine müdahale edilen deneklerde kısa sürede ciddi kilo kaybı ve bel genişliği ölçüsünde azalma görülmüştür.

5in1 yukarıdaki etkilerden tam faydalanabilmeniz için etki arttırıcı Salix Alba Kabuğu Extresi içerir.

Zayıflamanın önündeki engelleri kaldırın...

0 yorum
Zayıflamaya ve kilo kontrolüne yardımcı ürünler kafanızda soru işaretleri mi yaratıyor? Güvenebileceğiniz bir ürün mü arıyorsunuz?

Ender Saraç'tan Formula 7 sizin için üretildi. Kilo kontrolü fiziksel ve psikolojik sağlığımız için dikkat etmemiz gereken en temel unsurlardandır. Bir çok hastalığın temelinde kilo düzensizlikleri rol oynamaktadır. Gelişen teknoloji, hayat tarzlarının ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi ve fiziksel aktivitenin azalması neticesiyle kilo kontrolü gittikçe zorlaşmaktadır. Kilo kontrolü için temel olarak beslenme düzeni ve spor vazgeçilmez unsurlardır. Bu unsurların yanı sıra çeşitli takviyelerle kilo kontrolü desteklenebilmektedir.

Formula 7 kilo kontrolü konusunda uzman Ender Saraç tarafından formüle edilen ve güvenilir dünya markası Douglas Laboratories tarafından üretilen bir takviyedir. Formula 7 içerisindeki doğal 7 etken madde tere tohumu, funda yaprağı, zencefil, yeşil çay, chromium GTF, coenzyme Q10 ve L-Carnitine ile benzersiz bir formüle sahiptir. 7 etken maddenin bir arada tüketimi sinerjik etki göstererek kolay ve hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

Douglas Formula 7, metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandıran, açlığın ve tatlı krizinin bastırılmasına, şeker seviyelerinin düzenlenmesine, daha iyi bir sindirime ve kilo kaybı sırasında yaşanan yorgunluk ve isteksizlik şikayetlerinin azaltılmasına yardımcı doğal ve güvenli bir destektir.

Artık sizde Formula 7 ile fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız.

Rx-1 Termojenik Yağ Yakıcı

0 yorum

Termojenik yağ yakıcı özelliği bulunan Rx1 oturduğunuz yerden kilo vermeniz için tasarlanmış, bitkisel yağ yakıcı, metabolizma düzenleyici ve sindirim sistemi sorunları için en iyi bitkiler ile kilo vermenizi sağlayacak mucize bir üründür. Günde 1 (bir) adet kullanım ile iştahınızı kapatarak yemek yeme arzusunu keser ve bu süre içerisinde içeriğindeki bileşenler enerjinizi koruyarak gün içerisinde yorgun, bitkin kalmanızı önler.

RX-1, 30 KAPSÜLLÜK BİTKİSEL İÇERİĞİ İLE GÜÇLÜ VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE KİLO KONTROLÜ SAĞLAMAYA, AÇLIK HİSSİNİ BASTIRMAYA, KAN ŞEKERİNİ DÜZENLEMEYE, YAĞ KAYBINI HIZLANDIRMAYA, YARDIMCI OLUR VE ANTİOKSİDAN ETKİ GÖSTEREREK SERBEST RADİKALLERİN OLUŞUMUNU ENGELLER.

27 Nisan 2009 Pazartesi

Acı Çehre Zayıflama Hapı

0 yorum

Kekikli Acı Cehre kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren yaklaşık 3-4 kilo zayıflama sağlayarak en az 2 beden fark ettirmektedir. Bu mucize bitki tableti ile bir aylık kullanım sonucunda ortalama 8-10 kilo vererek zayıflamış olacaksınız.

Akşam Kullanın Sabah 3-4 Kilo Zayıf Olarak Uyanacaksınız..

Yanlış duymadınız Kekikli Acı Cehre alternatif tıpta dünyaca ünlü uzmanların yeni keşfi olarak zayıflamada en özel mucize bitki tableti konumuna gelmiştir. Zayıflamanın yanı sıra kabızlık sorununa da kesin tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bağırsakları düzenleyici, temizleyici , hücreleri yenileyici ve cildi sıkılaştırıcı özelliği ile de zayıflama esnasındaki cilt sarkmalarını önler. Bir kutu Kekikli Acı Cehre 60 adet tablet içerir.

Kekikli Acı Cehre şu ana kadar bilinen en etkili ve hızlı kilo verme takviyesidir.

Ürünün bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Kullanımdan hemen sonra (2-3 saat içerisinde) etkisini göstermeye başlayacaktır ve 24 saat içerisinde 3-4 kilo zayıflama sağlamaktadır.

Kilo vermeye yardımcı olmasının yanı sıra kolesterolü tamamıyla dengeleyip idrar söktürücü özelliğiyle de prostat ve böbrek rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Gaz giderici etkisiyle de karın bölgesindeki şişkinliği ve hazımsızlığı tamamıyla gidermektedir.

Acı Cehre zayıflama tabletinin en önemli özelliğinden birisi içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmadığından vermiş olduğunuz kiloları ürünün kullanımını bıraktıktan sonra kesinlikle geri almıyor olmanızdır. Bu sayede tamamen Bitkisel ve Doğal şekilde sağlıklı zayıflama sağlamış olursunuz.

Yemeklerden 20-30dk önce ılık su ile alınması, tokluk hissi yaratır ve nispeten fazla yemek yenmesini engeller.

Yiyecekler ile alınan yağların, midede emilmesini engeller ve mide tarafından emilim en aza indirilerek, yağ ve kalori olarak vücutta depolanmamasını sağlar. Kötü kolesterol ve trigliseridlerin atılımında etkilidir.

Yiyecekler ile bağırsaklara ulaşan besinlerin, burada emilimini en aza indirir. Diğer mineral ve vitaminler alınırken, yağlar gaita yolu ile dışarı atılır.

Avokado Form Zayıflama Hapı

0 yorum

Anavatanı Meksika ve Guetamala olan Avokado, kabuğu yeşil, orta kısmı beyaz ve iri çekirdekli bir meyvedir.

İçeriğindeki etken 14 mineral, hücre yenilenmesine ve metabolizmayı hızlandırarak vücudun yağ yakımına yardımcı olmaktadır.

Avokado kapsülleri içersindeki Triptofan vücutta serotonin oluşmasında ve hücrelere taşınmasında önemli bir görev alır. Serotonin, iştah hissinin azalmasına yardımcı olur. Özellikle avokado kapsülü içeriğindeki etken maddelerle iştah kapatma konusunda serotonin hormonunu tetikler ve açlık hissini bastırırmasını destekler.

Avokado kapsüller; Lif, A, C, E vitamini ve bazı B vitaminleri açısından zengindir. Potasyum deposudur. Potasyum eksikliği depresyona ve yorgunluğa sebep olur. Kalp için yararlı olan avokado aynı zamanda cildin beslenmesine ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Uzmanlar avokadoyu cildin kırışıksız olmasında önemli rol oynayan kolajenin üretimini sağlayan bir depo olarak değerlendirmektedirler.
E vitamini hücrelerinizi dışarıdan gelebilecek zararlara karşı koruyan bir antioksidandır. Avokadonun bol miktarda E vitamini bulundurduğu göz önüne alındığında, yaraların iyileşmesinde öncü olduğunu ortaya çıkmaktadır.
E vitamini, kötü kolesterolün (LDL) arter duvarlarına bağlanmasını önler, kalp krizi riskini azaltır. Ayrıca E vitamini kanı incelterek pıhtılaşma olmasını engeller.
Avokado karışım, içindeki bitkilerle, vücuttaki fazla suyu atıcı (diüretik) etkisinin yanı sıra bazı bölgelerdeki ısrarlı yağların da erimesine yardımcı oluyor.

CabbagePow Lahana Çorbası Kapsülü

0 yorum
Lahananın yağ yakıcı özelliği tüm diyet uzmanlarınca kabul edilmekte olup geleneksel olarak kilolu insanların evlerinde lahana çorbası pişirerek zayıflama yolunu tercih ettikleri ve bununlada başarılı oldukları görülmektedir. CabbagePow lahana kapsüllerin diğer ürünlerden farkı budur. Bütün bu zorluklara gerek olmadığını düşünen Alman sağlık ve diyet uzmanları lahana çorbasının konsantersini kapsüle koymak sureti ile doğal ve yararlı bir kilo kontrolü ürünü geliştirmişlerdir. Uzun araştırmalar ve çalışmaların sonucunda CabbagePow ortaya çıkmıştır.

Lahana'nın başlıca etken maddelerinden biri laktik asittir. Bağırsaklardaki yararlı bakterilere sağlıklı bir yaşam ortamı hazırlanmasında bu maddenin çok önemki işlevleri vardır. Sağlıklı zayıflamanın yanısıra, antibiyotikler gibi yapay ilaçların kullanımı sonucu olarak bağırsak dengesi yitirildiğinde, CabbagePow lahana çorbası kapsülleri kullanmak yararlı olacaktır.

ELMA ve KROM'un İçeriği ve Etkisi

0 yorum

Ürün İçeriği: Elma şırası sirkesi ekstraktı ( 7%) , krom pikolinat (%12), soya lesitin, vitamin B3, vitamin B5, çinko, vitamin B6, vitamin B2, vitamin B1, vitamin B11, vitamin B12, yardımcı madde (ayçiçeği yağı), boyar madde, emulsifiye (gliserin), su, koyulaştırıcı (balmumu), balık jelatini.

APPLE & CHROMIUM, VİTAMİN B, SOYA LESİTİN

 • Kilo kontrolünü kolaylaştırmaya, kilo vermeye,
 • Yağ kaybını hızlandırmaya, yağsız kas kitlesini artırmaya,
 • Tatlıya olan iştahın kesilmesine,
 • İçeriğindeki B komplex vitaminleri ile, daha az beslenerek daha zinde ve güçlü kalmanıza,
 • Diyabetiklerde kan şekeri ayarını düzenlemeye,
 • LDL-kolesterolü azaltmaya, iyi huylu HDL-kolesterolü yükseltmeye,
 • Kabızlığı önlemeye, hazmı kolaylaştırmaya ve şişkinliği gidermeye,
 • Vücuttaki birikintileri eritmeye,
 • İçerdiği doğal asitler ve enzimlerle kanın daha sağlıklı ve ince akmasına,
 • Kadınlarda adet ağrılarının giderilmesine,
 • Alkollü içki tüketme isteğini azaltmaya,
  yardımcı olur.

KROM'UN ETKİSİ

 • Karbonhidratlara karşı aşırı iştahı kontrol altına almaya,
 • İnsülinin etkisini aktive ederek, hücrelerin glikoz kullanımını artırmaya, yağ dokusunu azaltmaya, kas dokularının daha sağlam ve daha sıkı olmasına,
 • Kemik erimesini ve yaşlanmanın etkilerini azaltmaya,
 • Vücuttaki yağ kitlesini azaltıp kas kitlesini artırarak, vücut hatlarının daha düzgün görünmesine ve kas yapmaya,
  yardımcı olur.

SOYA LESİTİN'İN ETKİSİ

 • Vücuttaki yağları eritme özelliği sayesinde vücuda giren yağların depolanmadan yok edilmesine böylelikle kilo vermeye,
 • Kronik yorgunluk sendromuna ve zarar gören karaciğer hücrelerinin onarımına,
 • Yaşlanma etkilerini azaltmaya, kolesterol seviyesini düşürmeye,
 • İnsülin ihtiyacını azaltmaya,
  yardımcı olur.

B VİTAMİNLERİNİN ETKİSİ

Diyetlerin en büyük desteğidir. Sinir sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendirerek bitkinliği giderdiği, sinir siteminin çalışmasına, yağlı asitlerin metabolizmasına, kırmızı kan hücrelerinin olgunlaşmasında önemli rol oynadığı literatürlerde kayıtlıdır.

B-1 vitamini, vücudun glikozdan oluşan enerjiyi kullanmasını sağlamaya, B-1, B-2 ve B-12 vitaminleri enerji üretimine yardımcı olur.
B-6 karaciğerin östrojeni kullanmasına, hormon seviyelerinin normalleşmesine ve kendinizi keyifli hissetmemizi sağlayan serotonin üretimine
yardımcı olur.

Elma Şırası Sirkesi ekstraktı; Kalsiyum, Fluor, Potasyum, Magnezyum, Sodyum, Fosfor, Silisyum, A vitamini, Beta-Karotin, B1,B2 ve B6 vitaminleri, C Vitamini, Sirke Asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddelerini içermektedir. Elma şırası sirkesi ekstraktı;

 • Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak besinler içerisindeki kalorinin kısa sürede yakılmasına,
 • Kalsiyumun vücutta daha verimli kullanılmasına,
 • Uzun süre kullandığınızda, kemik ve eklemlerinizdeki sertlik ve sıkıntıların geçmesine,
 • Yüksek tansiyonun oluşmasını engellemeye,
 • Elmanın özü olan asetik asit nişasta emilimini azaltmaya ve mide boşalmasını geciktirmeye,
 • Asidik yapısından dolayı ve içerdiği enzimlere bağlı olarak yağ yakımına destek olarak kilo vermeye,
  yardımcı olur.

LAHANA ÇORBASI DİYETİ

0 yorum

LAHANA ÇORBASI DİYETİ

Diyet Hedefi: 1 haftada 3-4 kilo.
Günlük kalori: 800 Kcal

Diyet boyunca kesinlikle ekmek, alkol, soda ve meşrubat alınmamalı. İstenildiği kadar çorba içilebilir. 7 günden fazla uygulamayın.Genel bir diyet/zayıflama programı olarak diyetisyenler tarafından tercih edilmeyen bu diyet tekrarlanmamalıdır.

Lahana çorbası malzemeleri:

6 tane yeşil soğan, 2 yeşil biber, 1 tane rendelenmiş domates , 1 demet kereviz, 1/2 lahana 1 paket tavuk ya da dana bulyon, isteğe göre, tuz, karabiber, sarımsak ve maydanoz.

BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ


1. GÜN
Öğle : İstediğiniz kadar meyve ve lahana çorbası


2. GÜN
Öğle : İstediğiniz kadar çiğ ya da haşlanmış sebze ve lahana çorbası.


3. GÜN
Öğle : İstediğiniz kadar meyve, çiğ ya da haşlanmış sebze ve lahana çorbası.


4. GÜN
Öğle : En fazla 4 tane muz, kaymaksız süt ve lahana çorbası.


5. GÜN
Öğle : Bir porsiyon biftek, bir tane domates, en az 6 bardak su ve lahana çorbası.


6. GÜN
Öğle : İstediğiniz kadar biftek, sebze ve lahana çorbası.


7. GÜN
Öğle : Bir porsiyon pirinç lapası, meyve suyu ve lahana çorbası

5 Günlük Yaz Diyeti

0 yorum

5 GÜNLÜK YAZ DİYETİ

Diyet Hedefi: 2 - 3 kilo verme.
Günlük kalori: 1300 Kcal

5 gün boyunca uygulayacağınız bu diyetle yaz gelmeden forma girebilirsiniz. Hemen başlayın hafta sonuna 2 - 3 kilo eksik girin!

BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ


1. GÜN

Sabah : 1 fincan kahve, 40 gram bisküvi ya da 6 grisini.
Kuşluk : 1 küçük boy diyet yoğurt.
Öğle : Fasulye çorbası, ıspanak haşlaması, 60 gr. katı yumurta, 50 gr. kepek ekmeği
İkindi : 1 kivi ya da portakal.
Akşam : Tavuklu yağsız salata, haşlanmış soğan, 50 gr. tavuk eti, 2 armut


2. GÜN
Sabah :
1 fincan kahve, 6 grisini.
Kuşluk : 1 adet küçük boy diyet yoğurt.
Öğle : Patlıcanlı makarna, turp salatası, 3 grisini.
İkindi : 1 elma
Akşam : Fırın, ızgara ya da buğulama balık, haşlanmış taze fasulye, 3 grisini, 1 armut.


3. GÜN
Sabah :
1 fincan kahve, 3 dilim yağsız kepekli ekmek.
Kuşluk : 100 gram erik.
Öğle : Patatesli domates çorbası, haşlanmış ıspanak, 4 grisini.
İkindi : 1 armut.
Akşam : Fırın, ızgara ya buğulama usulü pişirilmiş balık, lahana salatası.


4. GÜN
Sabah :
1 fincan çay, 3 dilim yağsız kepekli ekmek.
Kuşluk : 100 gram çilek.
Öğle : Haşlanmış semizotu, fasulyeli pilav, 3 adet grisini.
İkindi : 1 kivi.
Akşam : Zeytinyağlı rozbif, patlıcan kızartma , 2 dilim yağsız kepekli ekmek, 1 elma.


5. GÜN
Sabah :
1 fincan kahve, 3 dilim yağsız kepekli ekmek.
Kuşluk : 1 ufak boy diyet yoğurt.
Öğle : Sebze püresi, haşlanmış biber, 2 dilim yağsız kepekli ekmek.
İkindi : 1 kivi.
Akşam : Terbiyeli dana eti, rendelenmiş havuç 2 dilim yağsız kepekli ekmek.

Kadınlar doğum sonrası depresyona giriyor

0 yorum
Akay Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Tolga Ecemiş, intiharlara kadar götürebilen, “Doğum Sonrası Depresyonun her 10 anneden birinde görüldüğünü söyleyerek, “Bunun belirtileri şiddetine bağlıdır. Bu durumdaki anneler korku ve umutsuzluk hissedebilirler. Çok ağır durumlarda kendisine, bebeğine ya da başkalarına zarar verme düşüncelerine sahip olabilir` dedi.Akay Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Tolga Ecemiş, ANKA’ya yaptığı açıklamada; doğum sonrası depresyonun şiddetinin hafif ve kısa süreliden çok ağır ve uzun süreliye kadar değişiklik gösterdiğini belirtti. Op. Dr. Ecemiş, her on anneden birinin doğum sonrası depresyona girdiğini söyleyerek, “PND’nin belirtileri şiddetine bağlıdır. Bu durumdaki kişi günlük yaşamın getirileriyle başa çıkmakta her geçen gün biraz daha zorlanabilir. Bu anneler korku ve umutsuzluk hissedebilirler. Bazı anneler ise panik atak geçirebilirler veya çok gergin ve alıngan olabilirlerö dedi. Ayrıca annelerin iştahlarında ve uyku düzenlerinde de değişiklik olabileceğine işaret eden Op. Dr. Ecemiş, “Çok ağır durumlarda psikotik bozukluklar ortaya çıkabilir. Böyle bir durumdaki anne günlük yaşamını sürdürmekte zorlanır, düşüncelerinde ve davranışlarında anormallikler görülebilir. Çok ağır durumlarda kendisine, bebeğine ya da başkalarına zarar verme düşüncelerine sahip olabilir` diye konuştu.-DOĞUM SONRASI DEPRESYONUN İLACI “AİLE DESTEĞİ`Op. Dr. Ecemiş, aileden ve arkadaşlardan gelecek olan her türlü yardım annenin bu dönemi çabuk ve kolay atlatmasına yardımcı olacağını belirterek, “Özelliklede eşin anlayışlı ve paylaşımcı olması durumun daha hafif geçmesini sağlayacaktır. Ancak depresyonun ağır olduğu durumlarda ise mutlaka hekim kontrolünde tedavi edilmesi gerekmektedir` dedi.

24 Nisan 2009 Cuma

Taylan Kümeli Gelin diyeti ve detoksu

0 yorum

Ünlü diyetisyen Taylan Kümeli, Dünya evine girecek gelin adayları için özel bir düğün detoksu tarifi açıkladı. Taylan, düğün stresinden yakınanlar için biberiye çayını önerdi.


Siz hayatınızın en özel günlerinden biri olan düğününüz için hazırlandınız. Saç, makyaj ve kıyafetinizin nasıl olacağını düşündünüz. Peki o gün ne yiyeceğinizi planladınız mı? Evleneceğiniz gün yiyecekleriniz, sizin formda gözükmenize neden olup, bütün günü aktif şekilde geçirmenizi sağlayabilir.


Öte yandan şimdilerde düğünden iki hafta önce, 'gelin diyeti' yapmaya başlamak da çok moda... 'Gelin diyeti'; gelinliğin içinde hoş ve enerjik görünmek için vücudun özel bir detoks programından geçirilmesini sağlıyor.* Gelin adayları düğün gününde neler yemelidir?


Gelin; gecenin ilerleyen saatlerinde hazımsızlık çekmemek için yemeğinin hafif tariflerden oluşan bir yiyecek olmasına ve küçük porsiyonlarda zevkli bir sunumla servis edilmesine özen göstermelidir.


Yemeğin sunumunda renk, aroma ve yumuşaklık kriterlerinin çeşitli ve birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Hafif bir tatlı seçimi ile yemeği tatlı noktalamak gerekir. Bu sayede yemek sonrasında uyku halinin oluşması engellenebilir.


Düğün heyecanının ilacı 2–3 bardak biberiye çayı!


Güne başlarken yüzünüze kocaman bir gülümseme kondurun ve su ısıtıcısının düğmesine basın. Stresli ya da biraz sinirli olabilirsiniz. Biberiye çayı, sinir sistemini dengeleme, ödem çözme ve kan dolaşımını güçlendirme özellikleri ile bu özel günün stresinden arınmanıza yardımcı olur.


Biberiye çayı: 12 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış biberiyeyi, bir bardak kaynar suyla 10 dakika kadar demleyip, gün boyu 2-3 bardak için.


SEBZE VE MEYVE YİYİN


* Gelin adayları düğün öncesinde fazla kilolarından kurtulmak için neler yapmalı ?


Uyanır uyanmaz oda sıcaklığında su için. Suyun içine akşamdan kabuklu limon dilimleri koyun. Tuzu kesmeyin ama mutlaka azaltın. Şeker ve şekerli ürünler tüketmeyin. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeniz; sindirim şikâyetlerinizi azaltarak uykuya dalmanızı kolaylaştırır.


Detoks süresince mevsim sebzelerini, mümkünse organik tarımla üretilmiş olanları tercih edin. Sebze ve meyvelerden maksimum sağlık faydası kazanmaya ve vücudun toksinlerden arınmasını hızlandırmak adına çeşitli beslenmeye dikkat edin.


Özellikle enginar, soya filizi, maydanoz, kuşkonmaz, koyu yeşil yapraklı sebzeler, domates, kereviz ve lahana yiyin. Geceleri ağır ve yağlı yemekler tüketmeyin. Stresli olacağınızdan bol bol kahve içmek isteyebilirsiniz.


Kendinizi kısıtlayın. Kahve, çay, soğuk içecekler, kakao ve kafeinli içecekleri azaltın. Kahve yerine rahatlatıcı bitki çaylarını tercih edin. Yeşil çay, ısırgan otuyla yapılan bitkisel çaylar ve özellikle biberiye çayı için.


* Gelin adaylarının gelinliklerinin içinde formda gözükmeleri için öneriler:


Haftada mutlaka en az 3 kere, 45 dakikalık tempolu yürüyüşler yapın. Mümkün olduğu kadar hareketli olun. Gün içinde küçük şekerlemeler yapmak ve günlük hayata kıyasla daha erken saatlerde uyumak; metabolizmanın dinçleşmesi, dolaşımın hızlanması ve sindirim sisteminin korunması adına son derece önemlidir.


Düğün gününün tadını çıkartmak için bu sürede alışkanlıklarınızı yeniden yorumlayın. Yürüyün, dans edin, plates gibi kasları geliştiren programlı sporlar yapın. Mümkünse bir uzmandan destek alın.


Toksinlerden arınmak adına belli aralıklarla pasif terlemeye yardımcı olabilecek sauna kullanımını da öneririm. Gelin hamamı da yararlıdır. Hamama giderek, cildinizi temizlemiş olursunuz.

Taylan Kümeli'nin diyeti

0 yorum
Sabah:
* 1 dilim yoğun kepekli ekmek
* 1 "Zippo çakmak" büyüklüğünde beyaz peynir veya diğer peynir çeşitlerinden biri
* 1 domates
* 1 salatalık
* 1 sivri biber (isteğe bağlı), maydanoz
* Sınırsız açık çay, kafeinsiz kahve (şekersiz veya tatlandırıcılı)

Kabızlık ya da vücutlarında ödem problemi olanlar, günde 2 kez sabah ve akşam yemeklerinden sonra tüm marketlerin çay reyonlarından temin edilebilecek Phytostim ve Phytolax çaylarından içmeli.

Ara (11:00)
* 1 adet kepekli grisini

Öğle:
Seçeneklerden birini tencerenin içine koyun; Ispanak/kabak/semizotu/pazı/pırasa/ taze fasulye/ patlıcan (1 kg.), üstüne 4-5 adet domates rendeleyin, dilediğiniz kadar tuz ve 1 yemek kaşığı sıvı yağla birlikte pişirin. (Tercihen ay çiçek yağı. Çünkü zeytinyağının çiğ olarak tüketilmesi daha sağlıklı)... 200 gram light yoğurtla karıştırarak yiyin. Doyana kadar yeme hakkınız var. Akşamdan hazırladığınız bu yemeği kavanozla işyerinize de taşıyabilirsiniz.

Ara (17:00)
* 1 adet kepekli grisini
* 1 "Zippo çakmak" büyüklüğünde peynir
* Domates

Akşam:
1-1/2 marulu ya da kıvırcığı salata kabınıza doğradıktan sonra aşağıda belirtilen seçeneklerden birini bir hafta boyunca salatanızla karıştırarak kullanabilirsiniz.

* 100 gram ızgara ya da haşlanmış tavuk
* 100 gram diyet ton balığı
* 3-4 ızgara köfte (yağsız kıymadan)
* 100 gram yağsız ızgara biftek
* 100 gram 7-8 adet tavuk şiş
* 1 kase haşlanmış nohut, kuru fasulye veya barbunya
* 1 kase mantar
* 2 "Zippo çakmak" büyüklüğünde peynir

Yapılışı: Seçeneklerden birini salatanızın içine katarak yiyin. Limon, tuz, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve balsamik sirkeyle tatlandırın. Havuç-mısır koymayın. Çünkü her ikisi de glisemik indeksi yüksek gıdalar. Bir başka deyişle içerdikleri şeker oranının yüksekliği nedeniyle kan şekerinizi hızla yükseltirler... Havuç, mısır, patates gibi glisemik indeksi yüksek yiyecekleri de tabii ki bu diyetten sonra yiyebileceksiniz. Ama Taylan Kümeli'den 'nasıl yenmeleri gerektiğini' öğrenerek... Herki günlerde dizimizde bunlar da yer alacak.

Akşam yemeğinden 2 saat sonra
* 1 adet orta boy elma

Diyete uyduğunuz takdirde 1. haftada minimum 1.5- maksimum 4 kg., takip eden haftalarda 500 gram-2 kg. verebilirsiniz. Aman dikkat! Bu diyet maksimum 15 gün uygulanmalı ve diyet boyunca bol bol su içilmeli

Uyarı: Hipertansiyonu, şekeri (yüksek ya da düşük) ya da ilaç tedavisine bağlı kronik bir hastalığı olanlar lütfen bu diyeti uygulamasınlar.

Zayıflatma Garantili Diyet

0 yorum

Genotipinize uygun diyet

Bu diyeti yapanlar 1 yılda 14 kilo verdi ve uzun zamandır kilo almadı.. Eğer toplayıcı genotipseniz, ideal kilonuzdayken dahi vücudunuz kalın görünebilir. Bu tipteki kadınların işaret parmağı yüzük parmağından uzun, kan grubu O ya da B ve genellikle de Rh +’dir. Ostrojen oranı da yüksektir. Kilonuz bacak, kalça ve karında toplanır. Size güç veren ise motivasyondur.

Zayıf yanlarınız
İştahınızı düzenlemedeki sorunlar, diyabet, hipertansiyon, depresyon, obezite riski.

Nasıl zayıflayabilirsiniz?
Kilolardan kurtulmak ve hastalıklara karşı korunmak için toplayıcı genotipinize uyacak besinler seçmelisiniz. Tabağınız protein (Kuzu, hindi, ton balığı, sardalye), mayalı ürünler (Beyaz peynir, ricotta peyniri), vitamin ve mineraller gibi… Besinlerin metabolizmayı canlandırması ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlaması da gereklidir. (Mantar, yosun, kereviz, yabanmersini, ananas vs…) Metabolizmayı yavaşlatan (Kaju, fıstık, buğday filizi, pirinç) ve glusit bakımından zengin (Bal, Akçaağaç şurubu, kiraz suyu, muz…) besinleri ise kesinlikle tüketmemek gerekir.

http://www.diyetvakti.com/resimler/2-gunluk-diyet.jpgGünlük mönü

Kahvaltı: Omlet, bir dilim ekmek ile üzerinde kızarmış domates, bir bardak taze ananas suyu ya
da üzerine çok az yağ sürülmüş iki dilim kızarmış tahıllı ekmek. Bir elma, bir taze
meyve suyu.

Ara öğün: Taze portakal, limon ve greyfurt suyu, birkaç adet badem, ceviz ve fındık. Öğle yemeği: Ekmek veya
beş çorba kasığı pilav ve derisi ayıklanmış tavuk eti, limon sulu yeşil salata ya da buharda pişmiş sebzelerle kızarmış ton balığı, haşlanmış büyük bir patates, doğal yoğurt.

Ara öğün: Bir bardak sulandırılmış limonata, on dakika sonra iki yulafh bisküvi üzerine yağsız krem peyniri ya da bir elma ve üç badem.

Akşam yemeği: (Akşamları hızlı glüsitler tavsiye edilmiyor.) Limonlu salata, isteğe göre çiğ ya da pişmiş
sebzeler ve fırında somon (üzerine limon sıkabilirsiniz) ve büyük bir salata (Yarım avokado, kabuklu meyveler, zeytinyağı ve limon suyu), meyve parçacıkları, yulaf ya da fasulye, domates, yarım avokado, ceviz, salatalık ve biberden oluşan bir salata sonrasında içini tarçın, üzüm, hurma ya da bademle doldurup fırınlayabileceğiniz bir elma.

Akşam içeceği: Bir bardak sıcak limonata.

Uzman görüşü:
Aç bırakmadan ve bağırsaklarda şişkinlik yaratmadan, lezzetli ve doyurucu tariflerle zayıflatan bir diyet. Hazım zorluklan yaşayan ve yemekten sonra genellikle mide bulantısı hissedenler
için çok uygun.

23 Nisan 2009 Perşembe

Dr. Ender Saraç'ın Zayıflama Çayı

0 yorum
Rejim yapın veya yapmayın, kilo vermeniz kaçınılmaz. 5x5 Zayıflama Çayı ile zahmetsizce formunuza kavuşun!

İçerik: Kekik (Zahter) 50 gr. Biberiye 70 gr. Yeşilçay 80 gr. Funda Yaprağı 100 gr. Mate Yaprağı 50 gr.

Mate Nedir?
Mate, Güney Amerika’da yetişen “Ilex Paraguayensis” isimli bitkinin yeşil yapraklarıdır. İlk kullanıcıları Güney Amerika yerlileri olup, sonraları Cizvit rahipleri tarafından düzenli olarak üretilmiş ve uyarıcı etkisi nedeni ile çay ve kahve yerine tüketilen günlük bir içecek olarak kullanılagelmiştir. Asırlardır Güney Amerika yerlileri tarafından güç ve şifa kaynağı olarak tüketilen Mate çayı, bu özellikleri ile kıtanın milli içeceği. Mate Çayı, en çok Paraguay’da yetişen tropikal bir bitkiden (Ilex paraguayensis) elde edildiği için Paraguay Çayı olarak da biliniyor.

Mate Çayı tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Vücutta yağ emilimini engelliyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su atılımını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kafeinin kötü etkisine sahip değildir. Her yaştan grubu tarafından kullanılabilir. Metabolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağlıklı bir içecektir. Tam etki için günde üç fincan tüketilmelidir.

Mate Çayı Ne İşe Yarar ?

 • Vücuttan su atımını kolaylaştırır, böylece ödem giderici etki sağlar.

 • Yağların hızlı yakılmasını sağlar. Bu nedenle rejimlerde ve obezite tedavisinde sıkça kullanılır.

 • Yüksek orandaki vitamin ve mineral içeriği ile vücuda enerji verir.

 • Dokuları zararlı dış etkenlere karşı koruyarak, yaşlanma etkilerini geciktirir, vücudun direncini artırır.

Kullanımı ve Etkisi
Mate, Biberiye, Kekik, Funda yaprağından 1'er tatlı kaşığı, Yeşil çaydan 2 tatlı kaşığı 1 litre kaynamış suya eklenir 10 dakika demlendikten sonra süzülerek içilir. Kilo farkını ve etkisini hemen 3 gün içerisinde göreceksiniz

Beşi Bir Yerde Nasıl Hazırlanıyor?

Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılır. On dakika demlenmesi bekelenir ve süzülerek içilir.

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

Ürün Tarım Bakanlığı Onayı İle Türkiye'de El Değmeden Hijyenik Şartlarda Paketlenmektedir.

Dr. Ender Saraç Lida Yorumu!

0 yorum
Lida, benim de gündemimde son birkaç aydır. Bu ürünü kullanan çok sayıdaki kişiye bıraktırmaya çalıştım. Çünkü ciddi yan etkiler gözlemledim. Başka zayıflama hapları alan hastalarım da, oldu. Ceyda Düvenci, onlardan biri. Gerçek, doğal ve bitkisel ilaçlarla; Lida ve benzeri ürünleri ve Reductil gibi ilaçları, aynı kefeye koymamak gerekir. Ben şimdiye kadar, binlerce hastama, doğal ve bitkisel preparatlar kullanmalarını tavsiye ettim, herhangi bir yan etkiye de rastlamadım. Obezite’nin çok daha ciddi, hatta bazen de ölümcül hastalıklara zemin hazırladığını düşünürsek, bu konuda deneyimli hekimlerin kontrolünde ilaç kullanılması, kişiyi sağlığına kavuşturabilir. Ama tabii kişilerin kendi başlarına, doğal veya kimyasal ilaç kullanmaları kesinlikle sakıncalıdır.
(Dr. Ender Saraç)

Ender Saraç Detoks için Çorba Tarifi

0 yorum

Malzemeler:

2-3 adet kabak
1 demet semizotu
6-8 dal maydanoz
3-4 taze soğan
yarım kahve kaşığı zerdeçal
1 çimdik tuz

Hazırlanışı: Malzemeleri haşladıktan sonra robottan geçirin.

Detoks için bu çorba sabah-akşam içilir. Ara öğünlerde ise gazı kaçırılmış çok soğuk olmayan maden sodası içilir.

Ender Saraç Göbek Eriten Diyet

0 yorum

Eğer belirli bir bölgenizden (basen, göbek...) zayıflamak istiyor fakat bunu başaramıyorsanız umutsuzluğa düşmeyin. Böyle bir isteği ancak özel diyetlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğiz.

Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz.

Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir.

Bu programı 3 hafta uygulayın, 21'inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Mekik hareketi

Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Haftanın tek günleri bunları yiyin (diğer günler serbest !)

Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).

Sabah sporu: 35 - 40 dakika tempolu yürüyüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.

Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali

Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derisiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).

Ara (saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi.

Ara (saat 17.30): 1 adet yeşil elma.

Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.

Yasaklar
- Kolalı, şekerli içecekler
- Kızartma
- Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk - balık derisi, tam yağlı süt)
- Alkol (özellikle bira)
- Beyaz un
- Beyaz şeker
- Doğum kontrol hapları
- Aşırı gündüz uykusu
- Çikolata
- Yağlı çerezler
- Cips

Zayıflatıcı çayı elinizden düşürmeyin

Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak.

Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akşam yemeği mümkün olduğunca erken yenilecek.

Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktığınızda metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

Dr. Ender Saraç

Ağız ve diş sağlığı

0 yorum
İSTANBUL (İHA) - Ağız ve diş sağlığı konusunda farkında olmadan yaptığımız hatalar, kimi zaman telafisi çok güç sonuçlar doğurabiliyor. Buna rağmen, toplumumuzda her konuda olduğu gibi diş bakımı konusunda da kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek oldukça yaygın.

Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, ağız ve diş bakımında doğru bildiğimiz yanlışlar ya da yanlış bildiğimiz doğruları şöyle sıraladı:

"1- Sert diş fırçası daha iyi temizler. (YANLIŞ)
Dişleri iyi fırçalamak; fırçanın sertliğiyle değil, fırçalama tekniğiyle ilgilidir. Genellikle orta sertlikte diş fırçaların kullanılması uygundur. Çok sert fırçalar, dişleri aşındırabilir.
2- Bastırarak fırçalamak daha iyi temizler. (YANLIŞ)
Bastırarak fırçalamak; dişleri temizlemek yerine, "fırça çürüğü" dediğimiz aşınmalara neden olur. Dişlerin mine tabakası aşındığı için, alttaki sarı tabaka ortaya çıkar ve dişler daha sarı gözükür. Ayrıca sert fırçalamak, dişlerde hassasiyete ve diş eti çekilmesine neden olur.
 

Sanal Kadın - Kadınca , Kadınlar Kulubü , Zayıflama , Diyet , Sağlık , Cinsellik Copyright 2008 All Rights Reserved Baby Blog Designed by Ipiet | All Image Presented by Tadpole's Notez